dnes je 23.5.2024

Input:

Vládní legislativa odmítla vznik fondu pro prevenci závislostí

29.5.2015, Zdroj: ČTK

Legislativní rada vlády dnes odmítla vznik státního fondu pro prevenci závislostí, do něhož by směřovaly finance z výběru spotřební daně za alkohol a tabák. Vznik fondu je obsažen v návrhu zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky tabáku, alkoholu a jiných návykových látek. ČTK to řekla legislativní náměstkyně ministerstva zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová (ČSSD).

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) chce prosadit od ledna 2016 úplný zákaz kouření cigaret, včetně elektronických, v restauracích, na koncertech či na tanečních zábavách.

Zřízení státního fondu pro prevenci závislostí bylo hlavním sporným bodem dnešního jednání. Ministerstvo proto připravilo dvě varianty návrhu - s fondem a bez něj. Podle Arnoštové souhlasí ministerstvo i s variantou bez fondu, protože za důležitější považuje to, aby byl prosazen úplný zákaz kouření v restauracích. Souhlasí také s navrženými úpravami legislativně-technického charakteru a zapracuje je do textu tak, aby 3. června mohla normu projednat vláda.

V návrhu

Nahrávám...
Nahrávám...