dnes je 26.5.2024

Input:

V nemocnicích v Plzni a Klatovech zůstává 32 lidí se salmonelózou

29.7.2015, Zdroj: ČTK

V nemocnicích v Plzni a Klatovech zůstává 32 lidí, kteří se nakazili salmonelózou. Od pondělí se jejich počet ztenčil na polovinu. V Plzni poslední dva nemocné přijali lékaři v pondělí, v Klatovech jednoho včera. U hospitalizovaných pacientů neevidují lékaři žádné dramatické projevy. ČTK to řekli mluvčí nemocnic. Hygienici hovoří o epidemii, výsledky rozborů budou mít ve středu odpoledne.

Podle zprávy ministerstva zdravotnictví bylo v Plzeňském kraji od pátku do úterý zaznamenáno celkem 133 případů onemocnění salmonelózou, hospitalizováno bylo 71 osob.

V plzeňské fakultní nemocnici zůstává 22 lidí. V pondělí po poledni jich tam na lůžkách infekční kliniky bylo 53. Dnes propustili do domácího ošetřování 26 pacientů, nikdo už nebyl hospitalizován či ambulantně ošetřen. ČTK to řekla mluvčí nemocnice Gabriela Levorová.

Dalších deset nakažených je podle mluvčího klatovské nemocnice Jiřího Kokošky v Klatovech, v pondělí jich bylo osm. "Včera večer přišel další muž a dnes dopoledne ještě jedna žena," řekl Kokoška.

Bakterie salmonely podle dosavadních zjištění obsahovaly špagety z plzeňské vývařovny ZRTAS, která v pátek prodala 140 porcí do různých firem a institucí.

Výsledky rozborů, tedy informace o tom, jak se bakterie salmonely do jídla dostaly, budou mít hygienici ve středu. "Spíše

Nahrávám...
Nahrávám...