dnes je 21.6.2024

Input:

Středočeský kraj zatím nepřestane hradit poplatky za pacienty

25.9.2015, Zdroj: ČTK

Středočeský kraj zatím nepřestane hradit regulační poplatky za pacienty. Šlo o předvolební slib ČSSD a funkční období současné krajské vlády končí až na podzim příštího roku, řekl ČTK hejtman Miloš Petera (ČSSD). Zdůvodnil tak, proč krajská koalice ČSSD a KSČM na posledním jednání zastupitelstva nevyhověla návrhu opoziční ODS, aby hejtmanství ustoupilo od hrazení zdravotnických poplatků.

Od letošního ledna byla většina poplatků zrušena, a kraj tak pacientům hradí už jen 90 Kč za návštěvu lékařské a zubní pohotovosti. Podle ODS by ale poplatek měli platit pacienti, aby se zabránilo případnému zneužívání této zdravotnické služby.

"Funkční období končí na podzim roku 2016, tak je přirozené, že to chceme zachovat. Já si myslím, že i když už je to menší částka, která se vyplácí, tak těm sociálně slabým i toto pomáhá. Takže proto jsme to nechali. Uvidíme, s čím půjdeme do voleb ve volebním programu, jak dál budeme v této věci postupovat," uvedl Petera.

Proplácení zdravotnických poplatků bylo spolu se žákovským jízdným předvolebním slibem ČSSD, opozice to označovala za mrhání penězi. Střední

Nahrávám...
Nahrávám...