dnes je 26.5.2024

Input:

Rada vojenské pojišťovny projedná obvinění Šteina z korupce

16.12.2015, Zdroj: ČTK

Správní rada Vojenské zdravotní pojišťovny (VoZP) bude na čtvrtečním zasedání požadovat od ředitele Karla Šteina vysvětlení k jeho obvinění z korupce při zadávání veřejných zakázek. Zda radní také navrhnou odvolání ředitele, nelze podle zástupce ministerstva zdravotnictví ve správní radě předjímat. Členové se musejí nejprve seznámit se všemi dostupnými informacemi, sdělila ČTK mluvčí ministerstva zdravotnictví Štěpánka Čechová.

"Pochopitelně rada bude požadovat podrobné vysvětlení situace," vzkázal po Čechové člen rady.

Mluvčí ministerstva obrany Petr Medek ČTK řekl, že zástupci resortu ve správní radě se o věc zajímali již v minulosti. "Pan ředitel ji věrohodně vysvětlil. Vzhledem k vývoj budou chtít znát další podrobnosti," uvedl.

Čechová doplnila, že ministerstvo zdravotnictví plánuje ve VoZP na příští rok kontrolu. Obvinění se týká více než 20 podezřelých zakázek. Spolu se Šteinem jsou údajně obviněni i tři lidé ze soukromé sféry. Štein, jenž pojišťovnu vede přes šest let, obvinění popírá.

"Ministerstvo tento případ znepokojuje. Přestože má o současné situaci málo informací, může čerpat pouze z médií, je pravděpodobné, že jde o dohru

Nahrávám...
Nahrávám...