dnes je 2.3.2024

Input:

Pořadatelům zotavovacích pobytů mohou hrozit vyšší sankce

12.2.2015, Zdroj: ČTK

Návrh novely zákona o veřejném zdraví, který se projednává v Poslanecké sněmovně, počítá s vyššími sankcemi pro pořadatele zotavovacích pobytů pro děti. Horní hranice pokuty je podle druhu porušení pravidel nově stanovena až na 100.000 a 500.000 korun, proti čemuž dnes vystoupila Česká rada dětí a mládeže (ČRDM).

Podle jejího předsedy Aleše Sedláčka může hrozba takové pokuty představovat nepřiměřenou psychickou zátěž pro organizátory pobytů a v případě jejího udělení mohou mít problém ji zaplatit. ČRDM zastřešuje zhruba stovku sdružení pracujících s dětmi a mládeží.

Zotavovací akce je organizovaný pobyt 30 a více dětí do 15 let věku delší než pět dnů. Jeho účelem je zejména posílit zdraví dětí a zvýšit jejich tělesnou zdatnost. Patří sem mimo jiné školy v přírodě a dětské tábory. Pořádají je nejen mateřské a základní školy, ale i organizace pracující s dětmi a mládeží, které jsou postaveny na činnosti dobrovolníků.

Pořádání zotavovacích pobytů se svázáno řadou pravidel. Ze zkušeností České rady a mládeže podle Sedláčka vyplývá, že za administrativní pochybení jsou pořadatelům nyní ukládány pokuty ve výši několika set až několika

Nahrávám...
Nahrávám...