dnes je 24.5.2024

Input:

Ordinace alergologů jsou nyní plné pacientů s akutními obtížemi

18.5.2015, Zdroj: ČTK

Ordinace alergologů jsou v současnosti plné pacientů s akutními obtížemi a ještě jich s nastupující sezónou trav přibude. ČTK to řekl předseda České společnosti alergologie a klinické imunologie docent Vít Petrů. Pyly letos mohou být agresivnější, protože se astmatické záchvaty objevují i u lidí, kteří je nikdy neměli, dodal.

"Nápor pacientů alergiků už pociťujeme a ještě jich přibude. Břízy už trošku ustaly a trávy pomalu začínají. Hlavně ale chodí letos pacienti s projevy astmatu, přitom to byli většinou lidé, kteří dřív měli alergické rýmy, nebyli tedy astmatici," řekl Petrů.

To, že běžní alergici mají projevy dusivého kašle a sípavého dechu, není obvyklá situace, upozornil Petrů. "V podstatě to jsou typické astmatické nálezy, zřejmě letos pyly jsou agresivnější, že i u neastmatiků se třeba poprvé v životě objevil astmatický záchvat," poznamenal. Vedle klasické léčby tak musel letos některým svým pacientům v Nemocnici Na Homolce předepsat léky na astma. Komplikace postihují děti i dospělé.

Příliv pacientů s alergickými potížemi je i v lékárnách, dodal mluvčí České lékárnické komory Aleš Krebs. "V lékárnách už je patrný nárůst pacientů s alergickými potížemi. Obvykle mají rýmu, slzení a pálení očí, přichází i více pacientů s

Nahrávám...
Nahrávám...