dnes je 27.2.2024

Input:

Automaty na poplatky nemocnice zachovají, v cenách léků nejasno

6.1.2015, Zdroj: ČTK

Automaty na poplatky zůstávají v nemocnicích i po 1. lednu, kdy 30korunové poplatky skončily. Nemocnice je podle zjištění ČTK využijí na poplatky 90 Kč za pohotovost, upraví pro výběr parkovného nabo na platbu péče, kterou pojišťovny nehradí. V soukromých ambulancích, kde peníze přijímala sestra, se občas pacienti prý ještě spletou a chtějí platit. V lékárnách se 30 korun do ceny léků už nepočítá, situace v cenách je přesto prý zatím nepřehledná, u části sortimentu DPH neklesla.

"Všeobecná fakultní nemocnice využije automaty pro pohotovostní poplatky, platbu parkovného, a třeba na stomatologii, kde se některé výkony platí," řekl mluvčí Filip Brož. K devíti automatům nemocnice přikoupila desátý pro gynekologicko-porodnickou kliniku s adaptérem pro platební karty, podobně chce vybavit i další automaty.

Nemocnice Na Bulovce zachová podle mluvčího Martina Šalka 17 automatů a 11 měniček bankovek pro pohotovostní poplatek. Centrální místo nezřídí, pacienti budou nadále platit blízko ambulance, kam s obtížemi přijdou.

Fakultní nemocnice Královské Vinohrady má 13 automatů a sedm měniček. Během ledna podle mluvčího Lukáše Matýska rozhodne, kolik jich zachová, zda vyřazené přístroje použije na náhradní díly, odprodá nebo

Nahrávám...
Nahrávám...