dnes je 26.5.2024

Input:

Le Figaro: Které babičkovské rady si můžeme vzít k srdci?

31.8.2015, Zdroj: ČTK

Hrubá sůl vůbec není tím nejlepším prostředkem k peelingu nohou a citron je našim vlasům spíš ke škodě než k užitku. Recepty našich babiček na zkrášlení těla, obličeje či na bělení zubů se teď znovu dostávají do popředí zájmu v souvislosti s popularitou všech těch věcí, které si můžeme doma dělat sami. Na otázku, které babičkovské rady jsou skutečně užitečné a které se nezakládají na pravdě, odpovídali experti ve francouzském deníku Le Figaro.

Že mrkvový olej přispívá k opálenému vzhledu pokožky, je sice pravda, avšak pozor! Mrkvový olej, stejně jako ten olivový, skutečně urychluje opalování. Mrkev obsahuje beta-karoten, přírodní barvivo, které vytváří dojem, že je pleť opálená víc, než je tomu ve skutečnosti. Avšak farmaceut Thomas Kassab varuje: "Není to olej určený k aplikaci na pokožku, může vést ke kožním alergiím. Přimísíme-li ho k opalovacímu krému, rozpouští jeho aktivní látky, takže krém s faktorem 50 má pak už jen faktor 25 a méně chrání pokožku před slunečními paprsky a před stárnutím."

Rada: večer před opalování vždy proveďte zkoušku na ruce a sledujte reakci kůže. Vyhněte se tomu, abyste se vystavovali slunci v hodinách, kdy je záření nejintenzivnější.

Maska z medu hydratuje pleť. I tato rada je pravdivá, med ale nemohou používat osoby, které jsou alergické na med nebo na pyl. "Med je bohatý na různé cukry, oligoprvky a vitaminy. Hydratuje velmi suchou pleť a dokonale jí vyhovuje. Pro normální a smíšenou pleť je vhodné ho smíchat s jogurtem," vysvětluje Kassab.

Je zbytečné, abyste si na nohy nanášeli kávovou sedlinu čili lógr a snažili se tak skoncovat s

Nahrávám...
Nahrávám...