dnes je 18.7.2024

Input:

Ženy léčené s rakovinou prsu najdou informace o operaci na webu

4.6.2015, Zdroj: ČTK

Ženy léčené s rakovinou prsu si nově mohou vyhledat na webu zaštítěném předními odborníky na rekonstrukce prsu informace o tom, co operace obnáší a co od ní mohou očekávat. Během života vyslechne diagnózu rakovina prsu každá osmá Češka, ročně jsou to tisíce pacientek, které řeší, zda po odnětí prsu podstoupit další operaci a nechat si voperovat implantát. Operaci ze zdravotních důvodů na rozdíl od estetických zákroků hradí zdravotní pojišťovny.

"Webovou platformu NewMamma jsme spustili společně s kolegy ze Slovenska, Maďarska a Polska. Je určena všem pacientkám, které podstupují nebo plánují operaci prsu pro nádorové onemocnění a zvažují rekonstrukci s cílem vytvořit opět souměrnost na hrudníku," řekl ČTK plastický chirurg Ondřej Měšťák z kliniky plastické chirurgie Nemocnice Na Bulovce, největšího českého centra pro tyto operace. Nový web vznikl z jeho iniciativy.

Cílem podle Měšťáka je zvýšit povědomí o tomto tématu a ukázat ženám, co obnáší rekonstrukce prsu, jaké případné emocionální a fyzické výhody či možné problémy jsou se zákrokem spojeny.

Nahrávám...
Nahrávám...