Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Výsledkem švýcarsko - české spolupráce jsou zrekonstruované domovy pro seniory

14.9.2017, Zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcí

Rekonstrukce několika domovů pro seniory, nákup vybavení nebo zkvalitnění a rozšíření poskytovaných sociálních služeb, to vše se podařilo díky Programu švýcarsko-české spolupráce. Ministerstvo práce a sociálních věcí postupně rozdělilo mezi 10 projektů zhruba 300 milionů Kč.

Program švýcarsko-české spolupráce se zaměřoval na zlepšení kvality života seniorů v Moravskoslezském, Olomouckém a Zlínském kraji. Díky finančním prostředkům Švýcarské konfederace prošel modernizací například Domov pro seniory v Rožnově pod Radhoštěm, Domov Harmonie ve Vsetíně či domovy v Bílovci a Frýdlantu nad Ostravicí.

„Výsledkem rekonstrukcí je mimo jiné vyšší počet jednolůžkových pokojů. Senioři tak mají tolik potřebné soukromí. Kromě toho byly vybudovány nové bytové buňky a byla snížena bariérovost zařízení,“uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Z grantu byly rovněž pořízeny kompenzační a rehabilitační pomůcky, mimo jiné elektrické polohovací postele, kardiacká křesla a vanové zvedáky.

Další projekty se soustředily na zlepšení terénních a ambulantních služeb. Na Valašsku se podařilo prostřednictvím nákupu automobilů typu 4x4 zlepšit mobilitu pracovníků služeb tak, že mohou poskytovat kvalitní sociální a zdravotní péči i