dnes je 13.7.2024

Input:

Němeček chce umožnit obcím zakázat kouření například u škol

5.3.2015, Zdroj: ČTK

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) chce umožnit obcím, aby mohl zakázaly kouření v místech, kde se pro to rozhodnou. Němeček to řekl dnes novinářům po jednání vlády. K takzvanému protikuřáckému zákonu, který řeší i zneužívání alkoholu a nelegálních drog, vypořádává nyní ministerstvo připomínky. To by podle ministra mělo být hotové do konce týdne. Pak materiál půjde do vlády a Němeček věří, že se rychle dostane i do Sněmovny. Platit by měl od roku 2016.

"Nejde o to, aby zakázaly například v předzahrádkách restaurací kouřit, ale jde o to, aby například u škol, u sportovišť, na veřejných místech měla obec možnost zakázat kouření, tak jako má možnost tam zakázat popíjení alkoholu. Ale bude záležet na obci, která zná své podmínky a ví, co je u nich to nejvhodnější," řekl Němeček.

Věří, že po letech marných pokusů jeho předchůdců zákon tentokrát projde. Soudí tak podle vyjádření různých poslanců ve Sněmovně. "Jsem přesvědčen, že společenská atmosféra pro přijetí této normy je," řekl. Počítá s tím, že o zákonu se povedou dlouhé diskuse, protože je velmi široký, neřeší

Nahrávám...
Nahrávám...