dnes je 13.7.2024

Input:

Nejusměvavější nemocnicí v ČR je podle průzkumu pražská vojenská

26.11.2015, Zdroj: ČTK

Nejusměvavější nemocnicí v Česku je pražská Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN) spolu se Surgal Clinic. Finančně nejzdravější jsou Nemocnice České Budějovice a pražský Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM). Žebříček finančního zdraví zveřejnila dnes společnost Nexia. Koresponduje s žebříčkem společnosti HealthCare Institut (HCI), v němž v oblasti finančního zdraví IKEM a Nemocnice České Budějovice rovněž zvítězily.

Auditorská společnost Nexia sestavila letos podruhé žebříček z účetních závěrek sestavených k 31. prosinci 2014. Poskytlo je 86 ze 156 nemocnic akutní péče, všechny fakultní a velké nemocnice, vzorek tak představuje 95 procent objemu ústavní péče, řekl na odborné konferenci HCI Jakub Kovář ze společnosti Nexia.

Celkový majetek zkoumaných nemocnic je 156 miliard korun, tržby 133 miliard korun, což je 3,12 procenta HDP, přičemž celý sektor zdravotnictví se podílí necelými sedmi procenty.

"Tvrdíme, že nemocnice, která má dostatek prostředků na úhradu závazků, není předlužená, platí závazky v přiměřeném čase, má vhodnou strukturu kapitálu, to znamená staví budovy a vybavuje operační

Nahrávám...
Nahrávám...