dnes je 18.7.2024

Input:

Ministerstvo zdravotnictví podepsalo šestiletou dohodu o spolupráci s WHO

23.3.2024, Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Základními prioritami dohody jsou ochrana veřejného zdraví, podpora zdravého životního stylu, posílení odolnosti zdravotního systému a podpora digitalizace.

Praha 21. 3. 2024 

Ministerstvo zdravotnictví uzavřelo dohodu o spolupráci se Světovou zdravotnickou organizací (WHO) na roky 2024 – 2030. Ochrana veřejného zdraví, podpora zdravého životního stylu, posílení odolnosti zdravotního systému a podpora digitalizace ve zdravotnictví jsou základními prioritami podepsané dohody.

„Mám radost, že jsme mezi prvními zeměmi v Evropě, které mají tu čest uzavřít s WHO dlouhodobější strategii o spolupráci. Přináší nám to možnost dělit se o naše zkušenosti s ostatními evropskými státy. Je mnoho oblastí, ve kterých můžeme spolupracovat, například v rámci onkologie nebo podpoře zdravého stravování a pohybu. Je to pro nás výzva a věřím, že společně dosáhneme reálných výsledků. Česká republika má v tomto směru co nabídnout,” řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Za dosažení cílů budou společně odpovídat Národní kancelář WHO v ČR a Ministerstvo zdravotnictví.

Dohoda o spolupráci představuje šestiletý rámec kooperace mezi Ministerstvem zdravotnictví ČR a Regionální kanceláří WHO pro Evropu, který definuje čtyři strategické oblasti. Cílem podepsané dohody je podpořit Českou republiku v ochraně zdraví všech jejích obyvatel v

Nahrávám...
Nahrávám...