dnes je 13.7.2024

Input:

Mamma HELP pomůže ženám s rakovinou prsu zdravě jíst

18.5.2015, Zdroj: ČTK

Sdružení Mamma Help, v němž ženy po prodělané rakovině prsu pomáhají novým pacientkám, odstartuje v pondělí nový projekt s názvem "Holky, už mi zase chutná!". Nechutenství spojené s onkologickou léčbou zná v Česku na 70.000 žen. V osmi městech republiky ustavily poradny kuchařské týmy, do nichž přizvaly mistry kuchaře, a budou až do konce září společně vařit. Na závěr se týmy utkají na veřejnosti, řekla ČTK ředitelka Mamma HELP Jana Drexlerová.

"Náš projekt je vzkazem pro ty, co vědí, jak vypadá nechutenství způsobené onkologickou léčbou, že zase bude líp," uvedla. "Na pondělí zveme na Zdravý piknik v Botanické zahradě v pražské Tróji na společný start projektu," dodala. V létě bude projekt pokračovat pikniky, zdravým grilováním, přednáškami nutričních terapeutů, vařením se studenty hotelových škol a lekcemi v gastronomických studiích známých profesionálů.

Na rekondičních pobytech, které sdružení pro pacientky pořádá, se podle ní o vaření zatím jen mluvilo. Ženy si vyměňovaly rodinné recepty

Nahrávám...
Nahrávám...