dnes je 24.4.2024

Input:

Změny ve financování sociálních služeb (Veřejná správa)

13.10.2014, Zdroj: Veřejná správa

Transparentní, zpětně ověřitelné poskytování dotací a nediskriminační jednotný přístup ke všem poskytovatelům bez ohledu na jejich právní formu. Tak by měla nově vypadat oblast financování sociálních služeb od ledna příštího roku, kdy přechází jeho podstatná část ze státu na kraje.

„Jsem velmi ráda, že se nám podařilo prosadit zvýšení platů zaměstnanců pracujících v sociálních službách o 750 milionů korun. Další zpráva se týká novely zákona o sociálních službách, která prošla do třetího čtení,“ uvedla náměstkyně pro sociální a rodinnou politiku Zuzana Jentschke Stőcklová.

V jaké fázi se tento proces nachází a jaké kroky podniká resort práce a sociálních věcí vysvětlovali na celostátní konferenci pořádané Českou asociací pečovatelské služby zástupci ministerstva.

S plánem připravovaných legislativních změn seznámil účastníky konference ředitel odboru sociálních služeb David Pospíšil. Jako hlavní a dlouhodobou prioritu MPSV označil podporu terénních a pečovatelských služeb pro klienty, tak aby mohli lidé potřebující pomoc strávit co nejvíce času ve svém přirozeném prostředí.

Největší změnou v oblasti sociálních služeb bude vznik jasně definované sítě sociálních služeb. Poskytovatelé získají mnohem větší jistotu a garance pro plánování dlouhodobých aktivit a také jasnější informace

Nahrávám...
Nahrávám...