dnes je 26.5.2024

Input:

Zastupitelé Trnové podali trestní oznámení kvůli závadné vodě

14.7.2015, Zdroj: ČTK

Zastupitelé Trnové u Prahy podali trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli špatné kvalitě pitné vody v obci. ČTK to dnes řekl starosta Štefan Moravčík. Kvůli překročení mikrobiologických i biologických ukazatelů se voda z vodovodu nesmí od 12. června používat k pití, vaření ani umývání. Hejtman Miloš Petera (ČSSD) dnes v souvislosti se situací v Trnové uvedl, že kraj vyzve společnosti provozující na jeho území vodovodní infrastrukturu, aby ho informovaly o zabezpečení zdrojů pitné vody.

"Zatím je stav pořád stejný," řekl Moravčík, podle nějž se nyní čeká na další kroky provozovatele. Dosavadní úpravy technologie podle starosty změnu nepřinesly.

Zastupitelé obce se zhruba 350 obyvateli před několika dny podali kvůli špatné situaci s vodou na Okresní státní zastupitelství Praha-západ trestní oznámení. Odmítli také patnáctiprocentní slevu na vodném za letošní první pololetí navrženou provozovatelem jako kompenzaci. Podle nich je takový návrh nedostatečný. Co bude obec požadovat, Moravčík nechtěl říci. "Zatím nemohu nic říct, protože máme koncem týdne schůzku s provozovatelem i vlastníkem. Tam budeme jednat," uvedl.

Pro provozovatelskou společnost Reinwasser byl podle jejího právníka Tomáše Kubíka

Nahrávám...
Nahrávám...