dnes je 21.6.2024

Input:

Zaměstnavatelé musí při vedrech zajistit dostatek tekutin

17.7.2015, Zdroj: ČTK

Zaměstnavatelé musí při vedrech zajistit svým pracovníkům dostatek tekutin, klimatizace však ze zákona povinná není. ČTK to dnes sdělila personálně-poradenské společnosti McROY Czech. Česku hrozí v příštích dnech vysoké teploty. Výstraha platí pro celou ČR od pátečního poledne. V sobotu může teplota vystoupat až na 37 stupňů Celsia.

"Povinností zaměstnavatele je zajistit takové podmínky, které umožňují bezpečný výkon práce. Sem například spadá poskytnutí nápojů na pracovišti," uvedla Romana Rašková z McROY Czech.

Zákon podle ní hovoří o takzvaných ochranných nápojích. Ty by měly být dostupné na pracovištích, kde nelze horku uniknout a teploměr se šplhá přes 34 stupňů Celsia. Týká se to například řidičů z povolání, zedníků, pokrývačů, servírek a dalších zaměstnanců, kteří pracují převážně venku.

Jako minimální množství ochranného nápoje se uvádí 1,5 litru na osobu za směnu, při extrémních venkovních podmínkách je to až 2,5 litru. To se týká také kanceláří s teplotou nad 34 stupňů. Seznam ochranných nápojů vypracovává zaměstnavatel ve spolupráci se závodním lékařem. Ochranný nápoj

Nahrávám...
Nahrávám...