dnes je 26.5.2024

Input:

VZP Point nahrazující Portál IZIP je ode dneška v ostrém provozu

15.12.2015, Zdroj: ČTK

VZP Point, který nahradil dosavadní Portál provozovaný společností IZIP, byl dnes časně ráno spuštěn v ostrém provozu. Novinářům to po dnešním jednání správní rady řekl ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Zdeněk Kabátek. Zahájení vlastní komunikační platformy je podle něj úspěšné, jen za dopoledne bylo zhruba o stovku více podání, než činil průměr Portálu.

"Dnešního dne v 05:45 byl zahájen provoz nového komunikačního kanálu vůči našim smluvním partnerům, VZP Pointu. Do dnešního poledne využilo tento kanál 2360 uživatelů, dali 3386 podání, jako jsou oznámení od zaměstnavatelů, kteří přihlašují či odhlašují zaměstnance, vyúčtování péče od lékařů a další," upřesnil ředitel s tím, že počty jsou mírně nad průměrem fungování původního komunikačního kanálu.

"Myslíme si, že fakta svědčí o tom, že jsme udělali krok správným směrem, a musím říct, že náš důraz na efektivitu a nákladovost řešení Portálu a do budoucna i dalších podpůrných komunikačních projektů se zatím ukazuje jako správný," řekl. Podle mluvčího Oldřicha Tichého neobdržela VZP dnes zatím žádnou stížnost na VZP Point.

"Za Portál platila VZP společnosti IZIP zhruba šest milionů korun měsíčně, VZP Point bude stát šest milionů za celý rok," dodal mluvčí s tím, že vývoj VZP Pointu vyšel na 12 milionů korun. Za služby společnosti IZIP vydala VZP za 12 let kolem dvou miliard korun.

Přes portál komunikovali s pojišťovnou lékaři, nemocnice či

Nahrávám...
Nahrávám...