dnes je 14.4.2024

Input:

VZP ověří v projektu zájem seniorů o očkování proti pneumokokům

24.2.2015, Zdroj: Verlag Dashöfer

Všeobecná zdravotní pojišťovna ověří zájem seniorů nad 65 let o očkování proti pneumokokům. Z fondu prevence na to vyčlenila 13 milionů korun. Projekt dnes předložil ředitel Zdeněk Kabátek správní radě a ta ho schválila. Radní dnes také schválili plán veřejných zakázek pro rok 2015 v rozsahu zhruba 110 milionů korun a vyhodnotili dostupnost zdravotní péče v jednotlivých regionech, což souvisí se zavedením nových principů smluvní politiky.

Kabátek po jednání správní rady novinářům řekl, že program očkování proti pneumokokovým infekcím, které patří k nejnebezpečnějším komplikacím chřipky, budou postupně analyzovat, a pokud by zájem byl vyšší, požádají správní radu o navýšení z rezerv fondu prevence.

"My si slibujeme od toho kroku, že si ověříme, jaký je zájem mezi klienty této věkové skupiny o očkování proti pneumokokovým infekcím, a poskytneme tak argumenty a data pro to, aby mohla probíhat seriózní diskuse o tom, zda toto očkování má být zařazeno do základního fondu," shrnul. Při ceně vakcíny zhruba 1300 korun by mohlo nabídky využít asi 10.000 pojištěnců.

Radní Michal Sojka (ČSSD) ocenil, že poprvé dostali už na počátku roku ucelený plán

Nahrávám...
Nahrávám...