dnes je 23.7.2021

Input:

Výbor vyzval vládu, aby uznávala očkování ve třetích zemích vakcínami EMA

10.6.2021, Zdroj: ČTK

Praha 10. června

Sněmovní zahraniční výbor vyzval vládu k tomu, aby pro české občany, kteří byli ve třetích zemích očkováni proti covidu-19 vakcínami schválenými Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA) a certifikovanými v ČR, platily při pobytu v Česku totožné podmínky jako pro občany očkované v Česku. Výbor to schválil v usnesení na návrh poslankyně ODS Jany Černochové.

Vzhledem k tomu, že usnesení hovoří o pobytu, netýkaly by se podle něj stejné podmínky pouze přicestování, ale též například využívání služeb. Pro návrh hlasovalo 13 poslanců, dva z SPD se zdrželi.

Co se týče přicestování do ČR, náměstek ministra zahraničí Martin Smolek uvedl, že od 21. června bude platit, že čeští občané a rezidenti v ČR očkovaní jinde látkou schválenou EMA nebudou muset do samoizolace, i kdyby přijeli z tmavě červených zemí s velmi vysokou mírou rizika nákazy koronavirem na takzvané mapě cestovatele. Bude se na ně pohlížet jako na přijíždějící občany z červených zemí.

Platit to nebude pro osoby přijíždějící z černých zemí s extrémní mírou rizika šíření nových koronavirových mutací. Konkrétně se jedná o Botswanu, Brazílii, Indii, Jihoafrickou

Nahrávám...
Nahrávám...