dnes je 29.5.2024

Input:

Vybíráte domov pro seniory? Volte podle doporučeného standardu kvality služeb

16.9.2015, Zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcí

Po dvouleté práci týmu odborníků vznikl Doporučený standard kvality poskytovaných služeb v domovech pro seniory v ČR. K dispozici je na webových stránkách Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR.

V poslední době se v médiích často objevují příklady špatné praxe v pobytových zařízeních poskytujících sociální služby seniorům, a to zejména v souvislosti s tzv. neregistrovanými poskytovateli sociálních služeb, jejichž stejným jmenovatelem jsou vysoké úhrady a často velmi nízká kvalita poskytovaných služeb. Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR, jako největší profesní sdružení v sociálních službách, proto vydala Doporučený standard kvality poskytovaných služeb v domovech pro seniory v ČR. „Ačkoliv v posledních deseti letech došlo k výraznému zvýšení kvality poskytovaných služeb v domovech pro seniory a celá řada z nich je naprosto srovnatelná s obdobnými zařízeními v západní Evropě, stále je co zlepšovat a čemu se učit. Často jde i o malé detaily, změny a nápady, které mnohdy nestojí ani moc peněz, ale vedou ke zvýšení komfortu i kvality života seniorů. Doporučený standard kvality je pomůckou zejména pro seniory a jejich blízké k rozpoznání běžného standardu a toho, co mají od každého domova pro seniory očekávat,“ uvádí prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Jiří Horecký.

Zohledňuje pět oblastí 92 kritérii

Doporučený standard kvality vznikl na základě dvouleté práce týmu odborníků, jejichž cílem bylo vytvořit standard z pohledu uživatele služby, tj. seniora.

Nahrávám...
Nahrávám...