dnes je 21.6.2024

Input:

Vojenská nemocnice zvítězila nad všemi pražskými nemocnicemi

26.11.2015, Zdroj: ČTK

Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN) v Praze převálcovala v letošním desátém ročníku celostátního projektu Nejlepší nemocnice všechna pražská zařízení a zvítězila v rámci celé ČR ve třech ze čtyř kategorií ve skupině fakultních a přímo řízených nemocnic. V konkurenci s ní obstál v hlavním městě jen Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který vyhrál kategorii finanční zdraví. Výsledky dnes vyhlásila organizace HealthCare Institute (HCI).

ÚVN také převzala v charitativním projektu B.Braun pro život titul Nejusměvavější nemocnice, což podle náměstka pro léčebnou a preventivní péči Ivana Jeřábka vystihuje kvalitu komunikace personálu a pacientů. "Tento titul máme hlavně díky práci sester, lékaři se k pacientům tak často nedostanou," řekl.

ÚVN zvítězila v celostátním žebříčku HCI v kategoriích bezpečnost a spokojenost hospitalizovaných pacientů, ambulantních pacientů a zaměstnanců. "Snažíme se, aby péče v naší nemocnici, která je fakultní a dostává od ministerstva obrany příspěvky na provoz, například na péči o veterány, byla co nejkvalitnější," potvrdil Jeřábek.

Rezervy vidí v komunikaci, to se nemocnice snaží zlepšit. "Ti, kteří se zjevně prohřešili, jsou školeni individuálně a dostanou prostor na vylepšení. Konají se také společné semináře, kde se probírají určitá pochybení, aby si všichni vzali příklad a vylepšili se do budoucna. Pokud se někdo nezlepší,

Nahrávám...
Nahrávám...