dnes je 10.8.2022

Input:

Vědci: Lékařům pomůže rozhodovat o léčbě pacientů umělá inteligence

1.7.2022, Zdroj: ČTK

Díky AI dostane ošetřující lékař k posouzení zdravotního stavu pacienta ucelené podklady, které mu pomohou rozhodnout o optimálním postupu léčby.

České Budějovice 27. června

Vědci z jižních Čech vyvinuli pokročilý softwarový nástroj, který lékařům může pomoci rozhodovat o léčbě pacientů. Diagnózu pacientů na základě jejich laboratorních vzorků pomůže stanovit umělá inteligence. Vznikla studie, v praxi by mohl software fungovat do tří let. Cílem výzkumu bylo propojit data získaná ze vzorků moči a krve pacientů a vyvinout s pomocí umělé inteligence nástroj, jak data analyzovat a udělat syntézu. Novinářům to dnes sdělili odborníci z Biologického centra Akademie věd (AV) ČR, českobudějovické nemocnice a biotechnologické společnosti Aiolite.

"Hlavním přínosem je získání poměrně jemného obrazu toho, co se s pacientem děje, k tomu, abychom mohli upřesnit a zrychlit diagnostiku, popřípadě nasměrovat přesněji léčbu a rychleji pacienta uzdravit," řekl ČTK a Českému rozhlasu ředitel úseku centrálních laboratoří budějovické nemocnice Miroslav Verner. Zdravotníkům pomůže nový nástroj včas odhalit zlomové body pro rozhodování, aby snížili počet

Nahrávám...
Nahrávám...