dnes je 21.5.2022

Input:

Válek je pro přeočkování rizikových skupin lidí před další vlnou covidu-19

5.5.2022, Zdroj: ČTK

Bratislava a Praha připravují smlouvu o spolupráci svých záchranných služeb tak, aby záchranáři mohli pomáhat na druhé straně společné hranice.

Bratislava 2. května

Rizikové skupiny obyvatel by před další vlnou koronavirové infekce očekávanou letos na podzim měly být přeočkované proti nemoci covid-19, řekl dnes český ministr zdravotnictví Vlastimil Válek po schůzce se svým slovenským kolegou Vladimírem Lengvarským. Bratislava i Praha podle obou ministrů také připravují smlouvu o spolupráci svých záchranných služeb tak, aby záchranáři pro případ potřeby mohli pomáhat na druhé straně společné hranice.

"Musíme se připravit na podzim, kdy nás bezesporu čeká další vlna. Všichni rizikoví občané našich zemí by měli být přeočkováni, především senioři, kteří mají nadváhu a další nemoci," uvedl Válek. Podle něj je to jediná bezpečná cesta, jak zabránit tomu, aby tito lidé zemřeli.

Podle českého ministra pacienti v souvislosti s covidem-19 umírají především proto, že nejsou očkovaní. "Virus tady vždy bude, nikdy nezmizí. Virus zmutoval, naučil se poznávat svého hostitele, tedy člověka.

Nahrávám...
Nahrávám...