dnes je 26.5.2024

Input:

V Nemocnici Břeclav bude babybox, je reakcí na mrtvá novorozeňata

24.11.2015, Zdroj: ČTK

V Nemocnici Břeclav bude babybox. Jeho instalace poblíž hlavního vchodu do nemocnice se uskuteční ve čtvrtek, slavnostní otevření je v plánu 18. prosince ve 12:00, řekl dnes ČTK zakladatel schránek pro nechtěné děti Ludvík Hess. Myšlenka na babybox v Břeclavi vznikla poté, co se letos v únoru zjistilo, že matka v Dolních Dunajovicích na Břeclavsku zavraždila tři svá novorozeňata. Stejný případ se přitom stal před dvěma lety i v nedalekých Vlasaticích.

V Břeclavi bude 68. vyhřívaná schránka v České republice. Za desetiletou existenci zachránily babyboxy 128 dětí. "Jihomoravský kraj je v počtu odložených dětí na významném místě. Ze všech miminek bylo v Jihomoravském kraji odloženo 17. Z nechtěných dětí nemám radost, ale babyboxy by měly sloužit jako pojistka při zkratu, jako jistič pro krajní případ," uvedl Hess.

Nejvíce využívaný babybox v Jihomoravském kraji je v Nemocnici Milosrdných bratří v Brně. Lidé do něj od listopadu 2005 odložili už 15 dětí, zbylé dvě byly ve Vyškově. Babybox se nachází i v Hodoníně nebo ve Znojmě, kde zatím žádné dítě nebylo. Dosud chyběla schránka právě v Břeclavi a není ještě v

Nahrávám...
Nahrávám...