dnes je 10.6.2023

Input:

V Česku zahájila činnost první virtuální klinika

12.5.2022, Zdroj: ČTK

Pacientům nabídne vzdálený monitoring životních funkcí a nástroje na prevenci onemocnění.

Praha 11. května

V Česku zahájila provoz virtuální klinika Dr. Digital zaměřená na poskytování služeb telemedicíny pacientům. Společnost uvedla, že z hlediska nabídky a použitých technologií je první svého druhu. Pacientům nabídne vzdálený monitoring životních funkcí a nástroje na prevenci onemocnění. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě, ceny služeb v ní nesdělila.

První virtuální klinika přináší do primární péče distanční monitoring a analýzu naměřených hodnot pacientů z domova. Na dálku umožňuje pomocí přístrojů sledovat hladinu cukru, tlak krve, srdeční aktivitu, tělesnou hmotnost, saturaci kyslíku v krvi nebo funkčnost plic.

"Využití moderních technologií v primární péči sníží administrativní zátěž a nahradí část osobních návštěv u lékaře. Při měření životních funkcí může člověk zachytit onemocnění v rané fázi. Měřit musí přístroji, které splňují přísné normy. Zařízení Dr. Digital, včetně softwaru, jsou certifikovány jako zdravotnické prostředky," uvedl zakladatel platformy Ondřej Svoboda.

Podle něj funguje digitalizovaná medicína na dálku dobře v Estonsku, Finsku, Dánsku nebo Švédsku. Zahrnuje například elektronizaci zdravotnické dokumentace, vzdálenou komunikaci s lékařem, digitální zdravotní kartu nebo sběr pacientských dat.

"Nad telemedicínou stojí jedna zásadní

Nahrávám...
Nahrávám...