dnes je 2.3.2024

Input:

TOP 09 chce prosadit pravidla pro vztahy lékařů a farmaceutů

1.4.2015, Zdroj: ČTK

Stanovení pravidel pro vztahy mezi lékaři a farmaceutickými firmami či zákaz reklamy na pohřební služby v nemocnicích a domovech pro seniory chce ve Sněmovně prosadit opoziční TOP 09. Navrhuje i zpřísnění pokut za porušování regulí, a to na trojnásobek nynějších částek. Novinářům to řekli poslanci TOP 09 Leoš Heger a Martin Plíšek. Dolní komora by s projednáváním novely měla podle plánu začít dnes odpoledne.

"Novelu podepsali zástupci téměř všech poslaneckých klubů, tedy nejen zástupci opozice, ale i poslanci vládní ČSSD a hnutí ANO. Doufáme, že když Sněmovna hlasovala o zařazení novely na dnešní jednání, že to nebyl aprílový žertík," uvedl Plíšek. Vláda návrh ale nepodpořila, měla k němu záporné stanovisko.

Heger by v minulosti ministr zdravotnictví a Plíšek jeho náměstek. "Zákon, který jsme připravovali, když jsme byli na ministerstvu zdravotnictví, se nepodařilo prosadit. Předkládáme ho znovu, protože doba je na něj stále zralá," řekl Heger. Podle něj se nyní "kdekdo strefuje do zdravotnictví, někdo dokonce brutálním způsobem hovoří o netransparentnosti", takže resort získává špatnou pověst. Novela by měla vztahy mezi farmaceutickými firmami, lékaři a

Nahrávám...
Nahrávám...