dnes je 18.7.2024

Input:

Startuje Týden sociálních služeb

6.10.2015, Zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcí

V pondělí 5. 10. 2015 byl zahájen Týden sociálních služeb pořádaný Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR, jenž se koná letos již po sedmé. Týden sociálních služeb je obdobím prezentací, setkávání se a odborných diskuzí, hlavní cíl však zůstává stejný: akcentování a zviditelnění sociálních služeb jako přirozené a nutné součásti každé moderní společnosti. K Týdnu sociálních služeb, během kterého proběhnou konference, kongresy, workshopy, veletrhy sociálních služeb, výstavy, setkání, ale i celostátní den otevřených dveří poskytovatelů sociálních služeb, se přihlásily stovky zařízení poskytujících sociální služby po celé ČR.

Již v úterý 6. 10. se v rámci Týdne sociálních služeb uskuteční vyhlášení výsledků soutěže Šťastné stáří očima dětí v prostorách bývalého klášterního refektáře opatství Emauzy v Praze. Ceny dětským výhercům, kteří nejlépe ztvárnili svůj pohled na stáří, předá ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, prezident APSS ČR Jiří Horecký, akademický malíř Kristián Kodet a patron Michal Nesvadba.

V souvislosti s Týdnem sociálních služeb vydává APSS ČR odbornou publikaci Karolíny Friedlové Bazální stimulace© pro pečující, terapeuty, logopedy a speciální pedagogy – Praktická příručka pro pracující v sociálních službách, dlouhodobé péči a ve speciálních školách, jež je určena všem, kteří se chtějí o konceptu Bazální stimulace dozvědět co nejvíce. Knihu bude možné zakoupit od 9. 10. na stránce e-shopu APSS

Nahrávám...
Nahrávám...