dnes je 20.6.2024

Input:

Soud potvrdil roční trest pro zdravotní sestru z Orlové

30.3.2015, Zdroj: ČTK

Odvolací senát Krajského soudu v Ostravě dnes potvrdil roční trest pro zdravotní sestru Ivanku Barochovou, která loni v Orlové v diabetologické ambulanci nechala budoucí dvaatřicetiletou matku vypít jedovatý roztok místo glukózy. Žena později zemřela. Oproti původnímu rozsudku Okresního soudu v Havířově obžalované navíc na čtyři roky zakázal práci ve zdravotnictví. Také zmírnil kategorii věznice, kde by měla trest odpykat.

Krajský soud se dnes zabýval odvoláním státní zástupkyně i obžalované. Žalobkyně požadovala udělení zákazu činnosti, který okresní soud s vysvětlením, že obžalovaná je už v důchodu, neudělil. Navíc žádala i změnu věznice, ze zařízení s dozorem na mírnější věznici s dohledem. Naopak obhájkyně Barochové žádala mírnější trest.

Odvolací senát nakonec původní rozsudek z letošního ledna zrušil a vyhlásil nové rozhodnutí. Výši trestu za usmrcení z nedbalosti ponechal stejnou. Souhlasil ale se zákazem činnosti i s mírnějším typem věznice. Podle předsedy odvolacího senátu je trest přiměřený a splňuje zákonné podmínky. "Jednání hraničilo s hrubou nedbalostí," řekl.

Odsouzená žena dnes před soudem zopakovala, že všeho lituje. "Nevím, jak s tím budu moci žít. Možná se s tím nikdy nevyrovnám. Je mi to moc líto. Stále mám tu ženu před očima," řekla. Naopak pozůstalí po mrtvé ženě by uvítali ještě vyšší trest. "Věřím, že jsou soudci zkušení, dala bych jí ale

Nahrávám...
Nahrávám...