dnes je 24.5.2024

Input:

Senioři se již z nelegálního domova v Havířově přestěhovali

31.3.2015, Zdroj: MPSV ČR, MF Dnes, Verlag Dashöfer

Černý domov důchodců provozovala majitelka bez registrace a od krajského úřadu už dostala pokutu ve výši 180 tisíc korun. Velká část klientů našla azyl v Senior domu Pohoda v Českém Těšíně.

Přibližně dvacet lidí důchodového věku v minulých dnech definitivně opustilo prostory havířovské ubytovny Impuls, kde donedávna provozovala černý domov důchodců společnost Vladimíry Martinkové AS-Senior.

„Většina z nich se přesunula do Senior domu Pohoda v Českém Těšíně. Dva seniory si vzali rodinní příslušníci domů a jeden šel do havířovského domova Luna,“ uvedla Vladimíra Martinková, která s médií nechce příliš komunikovat. „Cítím se být poškozená jak ze strany médií, tak i několika dalších osob,“ vysvětlila šéfka AS-Senior v reakci na žádost o další informace.

Zvažuje prý podání žalob. Ředitel Senior domu Pohoda Tomáš Trubecký potvrdil příjezd nových klientů z Impulsu.

„Jedná se o 14 lidí, kteří se k nám přesunuli z Havířova.“

Právě českotěšínské zařízení bylo pro mnoho seniorů jedinou volbou.

„Jsme poměrně blízko Havířovu a patříme k mála zařízením v okolí, která v současnosti nabízejí volná místa,“ vysvětlil ředitel domova, který byl otevřen v září minulého roku a i po přemístění havířovských seniorů ještě nabízí další volná místa, a to při celkové kapacitě 118 lůžek.

Firma Asental, která

Nahrávám...
Nahrávám...