dnes je 15.1.2021

Input:

Rodiče letos více očkují své děti proti meningokokům

21.11.2020, Zdroj: ČTK

Rodiče letos více očkují své děti proti meningokokům. Vyplývá to z údajů, které ČTK získala od tří největších zdravotních pojišťoven, a z vyjádření lékařů. Od letošního května je toto očkování pro malé děti zdarma. Loni se meningokokem nakazilo 49 lidí, z toho tři lidé na toto onemocnění zemřeli.

Očkování proti meningokoku typu B vakcínou Bexsero je hrazeno z pojištění dětem do šesti měsíců, u vakcíny Nimenrix proti typům A, C, W a Y pak u dětí, které podstoupí očkování mezi prvním a druhým rokem.

"Zájem o toto očkování je veliký, až překvapivě vysoký," řekla ČTK Ilona Hülleová, dětská lékařka z Bystřice pod Hostýnem. Podle Hülleové, která je zároveň předsedkyní Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost ČR, rodiče často doplácí očkování i pro starší sourozence. A taktéž v případě, že dítě kvůli věku mělo bezplatný nárok už jen na jednu z vakcín.

"Prošel jsem kartotéku ordinace a u dětí, které od května letošního roku mají bezplatný nárok, očkovala své dítě Bexserem přibližně polovina všech rodičů. Takže v

Nahrávám...
Nahrávám...