dnes je 14.4.2024

Input:

Rada schválila výběrové řízení na ředitele pražské záchranky

20.5.2015, Zdroj: ČTK

Rada hlavního města schválila záměr vypsat výběrové řízení na nového ředitele pražské záchranky, odbor magistrátu ho vypíše ještě dnes. Jejího současného šéfa, bývalého senátora za ODS Zdeňka Schwarze, odvolala po dlouhodobé kritice ze strany odborů a části zaměstnanců. Ve funkci skončí 30. června. Podle auditu fungování organizace, který si Praha nechala vypracovat, řídil Schwarz záchranku autoritativně a vázla komunikace se zaměstnanci.

Zájemci se mohou hlásit do 3. června. "Požadavek na tři roky praxe ve vedoucí pozici ve zdravotnickém zařízení rada zpřísnila na pět let," řekl dnes novinářům náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Ve výběrové komise pod vedením primátorky Adriany Krnáčové (ANO) zasednou kromě politiků a úředníků také odborníci z oblasti urgentní medicíny.

Radní pro zdravotnictví Radek Lacko (ANO) odchod Schwarze minulý týden odůvodnil tím, že ani ředitel, ani odboráři nebyli přístupni kompromisu a nechtěli přijmout mediátora, který by řešil vleklé spory uvnitř pražské záchranky. Audit podle něho zjistil dlouhodobé personální problémy. Výměna ředitele tak byla nejlepší cestou k uklidnění sporů, uvedl

Nahrávám...
Nahrávám...