dnes je 24.5.2024

Input:

Provozovatel ilegálního domova pro postižené dostal pokutu 550 tisíc

31.3.2015, Zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcí

Provozovatel ubytovny v Dluhonské ulici v Přerově Pavel Mirga dostal od olomouckého hejtmanství pokutu 550 tisíc za poskytování sociálních služeb bez registrace. Hrozila mu sankce až milion korun. I když o posledních čtyřicet většinou starších a nemocných klientů nelegálního domova se již postaraly obce a města, ve kterých měli trvalé bydliště, Mirga provoz ubytovny definitivně neukončil.

"Krajský úřad uložil provozovateli ubytovny pokutu z důvodu, že činnosti, které poskytoval, odpovídaly svým charakterem sociální službě, pro kterou ale neměl příslušnou registraci," potvrdila mluvčí hejtmanství Kamila Navrátilová.

Proti sankci je možné odvolání. Mirga se k sankci nechtěl vyjádřit.

O ilegální zařízení se začaly intenzivně zajímat úřady poté, co senátorka Jitka Seitlová upozornila na otřesné podmínky, ve kterých tam žili zdravotně postižení lidé odkázaní na cizí pomoc. Šlo většinou o bývalé pacienty léčeben dlouhodobě nemocných z celé republiky, kteří neměli po propuštění kam jít.

Krajský úřad zahájil v únoru s Mirgou správní řízení. Na základě toho se pak rozhodl tuto činnost ukončit a klientům neprodloužil smlouvy. Sociálním pracovníkům se

Nahrávám...
Nahrávám...