dnes je 7.10.2022

Input:

Pražské zdravotnické konsorcium má začít fungovat od ledna

16.6.2021, Zdroj: ČTK

Konsorcium má členům zajišťovat centrální zadávání a administraci veřejných zakázek nebo podporu při vyjednávání smluv se zdravotními pojišťovnami, náboru zaměstnanců a získávání veřejných dotací a grantů.

Praha 16. června

Připravované konsorcium zajišťující centrální nákupy, jednání s pojišťovnami a další služby pro pražské zdravotnické a sociální organizace by mělo začít fungovat 1. ledna příštího roku. Na dnešním jednání výboru pro zdravotnictví pražského zastupitelstva to řekla radní Milena Johnová (Praha Sobě). Radní v pondělí schválili koncept činnosti konsorcia, ve čtvrtek o něm budou hlasovat zastupitelé.

Podle dokumentu, který schválili radní, má konsorcium pro členy v případě jejich zájmu zajišťovat centrální zadávání a administraci veřejných zakázek nebo podporu při vyjednávání smluv se zdravotními pojišťovnami, náboru zaměstnanců a získávání veřejných dotací a grantů. Členství má být nejprve nabídnuto Nemocnici Na Františku a poliklinikám v Praze 7 a na Proseku, následně pak i neziskovým a církevním organizacím.

Základem pro organizaci bude příspěvková organizace, kterou město založilo za účelem převzetí Nemocnice Na Františku od Prahy 1, ze kterého sešlo. Následně magistrát organizaci přejmenoval na Metropolitní

Nahrávám...
Nahrávám...