dnes je 27.2.2024

Input:

Poslanci z výboru vyjadřují podporu zákazu kouření v restauracích

9.1.2015, Zdroj: ČTK

Poslanci ze sněmovního zdravotnického výboru vesměs podporují navrhovaný úplný zákaz kouření v restauracích. Vyplynulo to z jejich dnešní debaty. Předloha členů klubu ANO zatím na plénu nepřekonala úvodní kolo projednávání. V říjnu bylo přerušeno a poslanci se k němu zatím nevrátili. Širší normu chystá i ministerstvo zdravotnictví.

Novela poslanců ANO má podle spoluautora Igora Nykla díky jednoduchosti šanci na přijetí. "Není v rozporu s ministerským návrhem," uvedl. Česko by se mělo podle Nykla posunout do pozice, kdy se o něm nebude mluvit jako o komínu Evropy. "Nejde o ekonomiku, jde o člověka, ztrácíme lidské životy," podotkl předseda výboru a Nyklův klubový kolega Rostislav Vyzula. Soňa Marková (KSČM) poznamenala, že tabákové výrobky jsou spotřební zboží, jehož správné používání může způsobit smrt.

Zpravodaj Jaroslav Krákora (ČSSD) připomněl, že na následky kouření v Česku zemře ročně asi 18.000 lidí. Zatímco daňové výnosy z tabákových výrobků činí 60 až 80 miliard korun, náklady léčby jsou dvojnásobné, řekl. Krákora nesdílí obavy,

Nahrávám...
Nahrávám...