dnes je 14.4.2024

Input:

Pochod proti rakovině zaznamenal rekordní účast 23.000 lidí

8.6.2015, Zdroj: ČTK

Na 23.000 účastníků přišlo v dnešním parném dni podpořit 15. ročník pochodu proti rakovině prsu. Především ženy v růžovém a s růžovými balonky nad hlavou se v poledne vydaly ze Staroměstského náměstí centrem Prahy, aby podpořily boj s rakovinou prsu a osvětu týkající se této nemoci. Letos bylo účastníků o 3000 více než loni. Nákupem triček, jejichž modrá obdoba se stylizovaným růžovým obrysem kravaty byla k dispozici i mužům, účastníci přispěli na prevenci, projekty pro pacientky a vyhodnocování screeningových dat.

Výtěžek z prodeje šel na konto Avon proti rakovině prsu. Letos to byl šek ve výši 7,8 milionu korun, čímž celková částka na boj proti této nemoci přesáhla 100 milionů Kč. Podle statistik se jen v Česku dozví sedm tisíc žen za rok, že má rakovinu prsu. Zhruba dva tisíce jich zemřou. Podobné pochody se konají v šesti desítkách zemí.

Trasa pochodu byla dlouhá pět kilometrů a vedla ze Staroměstského náměstí Pařížskou ulicí na nábřeží a odtud podél Vltavy až na Rohanský ostrov. Tam čekal účastníky kulturní program. Vystoupil například Děda Mládek Illegal Band, David Deyl, Severočeská filharmonie, Chinaski a Janek Ledecký.

Účastníci pochodu se do Prahy sjížděli už od rána. Růžová barva byla vidět na hlavním nádraží, u příjezdů autobusů na Florenci a před polednem doslova zaplavila Václavské náměstí a historické centrum. Při startu asistovaly ambasadorky akce Simona Stašová, Monika Absolonová, Iva Pazderková,

Nahrávám...
Nahrávám...