dnes je 26.5.2024

Input:

Personál Nemocnice Znojmo postihla epidemie, zasáhla 116 lidí

10.9.2015, Zdroj: ČTK

Pracovníky Nemocnice Znojmo postihla epidemie. Problémy mělo za posledních 24 hodin 116 zaměstnanců. Původcem byla zřejmě strava, kterou jedl ale jen personál, řekla ČTK mluvčí ministerstva zdravotnictví Štěpánka Čechová. Pacienti v ohrožení nejsou. Vedení ministerstva o situaci ve znojemské nemocnici informoval jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD). Situaci vyšetřuje krajská hygiena, její ředitel Jan Mareček nechce případ do jeho uzavření komentovat. Nemocnice ve Znojmě má přes 1000 zaměstnanců.

Podle mluvčí nemocnice Marcely Půčkové nebyl nikdo ve vážném stavu. "Byla to spíš lehčí forma. Nikdo nebyl hospitalizovaný, nikdo neskončil na kapačkách. Jsme rádi, že se potíže zcela vyhnuly pacientům," řekla ČTK Půčková.

Podle Čechové by mohlo epidemiii způsobit stafylokoková enterotoxikóza. Je to otrava z jídla. Hašek ČTK řekl, že se epidemie pacientů netýká, proto není nutné nemocnici uzavírat. "Ubezpečujeme pacienty, že se situace netýká provozu nemocnice, poskytování služeb ani stravování

Nahrávám...
Nahrávám...