dnes je 21.6.2024

Input:

Onkologicky vzdělaných lékařů je s nárůstem rakoviny potřeba víc

27.1.2016, Zdroj: ČTK

Rakovinou ročně onemocní 30.000 Češek a Čechů, během života postihne každého třetího a každý čtvrtý na ni zemře. Onkologicky vzdělaných lékařů je potřeba stále víc, řekl dnes novinářům prezident kolokvia PragueONCO 2016 Luboš Petruželka. Vedle moderní léčby je pro pacienty důležitá i psychická podpora, poskytnou ji spolupacienti i lékaři v projektu Komunita, řekl ČTK výkonný ředitel občanského sdružení Onkomaják Tomáš Kruber.

Na 4. února připadá den proti rakovině. Na pražském mezioborovém kolokviu lékaři a sestry až do pátku řeší, jak nejlépe léčit onkologické pacienty. Bouřlivý rozvoj imunoterapie, kdy se v boji proti zhoubné nemoci posiluje pacientova imunita, by měla podle Petruželky přijímat odborná veřejnost s "umírněným optimismem".

Pozornost by se podle něj měla zaměřit také na takzvané opomíjené nádory, kde pro malou úspěšnost léčby klesá i finanční podpora výzkumu. Příkladem je rakovina slinivky, plic a centrálního nervového systému. Součástí kolokvia je interaktivní seminář pro onkologické pacienty.

Výhradně na pomoc pacientům a na osvětu o

Nahrávám...
Nahrávám...