dnes je 20.9.2021

Input:

Onkologický ústav v Brně plánuje za miliardu stavbu center pro lepší péči

21.7.2021, Zdroj: ČTK

Cílem je zvýšit kapacity ústavu a rozvíjet programy onkologické prevence, díky níž se předejde onkologickým nemocem nebo je lékaři včas zachytí.

Brno 21. července

Masarykův onkologický ústav v Brně plánuje stavbu centra onkologické prevence a centra pro inovativní a podpůrnou péči za miliardu korun. Budou sloužit ke zlepšení péče a k prevenci vzniku nádorů, jejich návratu i k prevenci nežádoucích účinků léčby. Novinářům to dnes řekl ředitel ústavu Marek Svoboda. Práce na obou centrech by měly být hotové v roce 2026. Stavbu zaplatí peníze z Národního plánu obnovy ČR. Ústav ročně eviduje 246.000 ošetření.

Centrum onkologické prevence vznikne v areálu bývalé transfuzní stanice v Tomešově ulici, který ústav získal od Jihomoravského kraje. Cílem je zvýšit kapacity ústavu a rozvíjet programy onkologické prevence, díky níž se předejde onkologickým nemocem nebo je lékaři včas zachytí. Součástí centra budou čtyři pracoviště, a to oddělení preventivních prohlídek, oddělení preventivního vyšetřování, oddělení preventivního poradenství a centrum

Nahrávám...
Nahrávám...