dnes je 2.3.2024

Input:

Odbory řeší platy v nemocnicích s kraji, problém je hlavně u LDN

29.1.2015, Zdroj: ČTK

Zdravotnické odbory aktuálně řeší platy v nemocnicích s kraji, některé asi zaměstnancům nepřidají. Velký problém hlásí zejména LDN a celá následná péče, kde úhradová vyhláška nedává podle zaměstnavatelů dostatek prostředků. Novinářům to dnes řekla předsedkyně zdravotnických odborů Dagmar Žitníková. Přehled o situaci v jednotlivých nemocnicích odbory nezveřejnily, situace se prý mění každým dnem. Jasno podle Žitníkové bude koncem února, až lidé výplaty skutečně dostanou.

"My teď čekáme na výplatní pásky našich členů a zaměstnanců, ze kterých bude jasné, zda mají platy a mzdy zvýšené o pět procent. Kde k tomu nedojde, budeme chtít situaci prošetřit a budeme chtít, aby pracovní skupina ministerstva zdravotnictví, odborů a zaměstnavatelů zjistila, proč platy nejsou zvýšeny," řekla.

Pokud analýzy prokážou, že úhradová vyhláška neumožňuje nemocnicím zvýšení platů, budou odbory požadovat sjednání nápravy. "Budeme chtít, aby byla provedena úprava buď úhradové vyhlášky, nebo byly zařízením, která na to nemají, poskytnuty

Nahrávám...
Nahrávám...