dnes je 15.5.2021

Input:

O antigenní samotestovací sady je v řetězcích velký zájem

15.3.2021, Zdroj: ČTK

Praha 15. března

O antigenní samotestovací sady je v řetězcích velký zájem. Jejich prodej dnes spustil Penny Market, který za první hodiny potvrdil vysokou poptávku. Kaufland je nabízí od minulého týdne a prodal jich několik desítek tisíc, přestože platí omezení jednoho testu na zákazníka a den. Globus zařadí samotestovací sady s odběrem z nosu do sortimentu na konci týdne. Zjistila to dnes ČTK od zástupců potravinářských sítí.

Penny Market má ode dneška v nabídce tzv. lízátkové testy za 249 korun. "Ačkoliv je tento typ testu dražší než například testy z nosu či ze slin, není ke zjištění výsledku potřeba nepříjemná a komplikovaná manipulace s výtěrovou tyčinkou, slinami ani s reakční tekutinou," uvedl mluvčí společnosti Tomáš Kubík. Doplnil, že zájem ze strany zákazníků je od rána velký.

Kaufland od minulého týdne prodává antigenní testy testy Flowflex SARS-CoV-2 Antigen Rapid Test s odběrem z přední části nosu, jeden za 149,90 Kč. Dostupné jsou u pokladen a na informacích, zásob má řetězec podle své mluvčí Renaty Maierl i přes značnou poptávku dostatek. V nejbližší době plánuje podle ní Kaufland zavést do sortimentu i balení těchto testů po 25 kusech a také antigenní testy s detekcí ze slin. Přesný termín ale zatím společnost podle Maierl nemůže sdělit.

V hypermarketech Globus budou v závěru týdne v prodeji samotestovací antigenní

Nahrávám...
Nahrávám...