dnes je 11.4.2021

Input:

Nemocnice dostaly od BTL darem 100 plicních ventilátorů

27.3.2021, Zdroj: ČTK

Praha 25. března 2021

Přetíženým nemocnicím pomůže v péči o pacienty s Covid-19 dar 100 plicních ventilátorů. Ministerstvu zdravotnictví je darovala česká společností BTL Medical Technologies, která je také sama vyvinula. Ventilátory zamíří v nejbližších dnech do vybraných fakultních nemocnic.

Společnost BTL, která se zaměřuje na zdravotní techniku, se na jaře vrhla na vývoj plicních ventilátorů a respirátorů, ač to předtím nikdy nedělala. "Na jaře 2020 se toho o covidu tolik nevědělo. Bylo ovšem zřejmé, že nemocnice potřebují plicní ventilátory pro léčbu těžkých případů, i to, že respirátory fungují jako prevence před nakažením. Obojího bylo na světovém trhu nedostatek, a tak jsme se je rozhodli vyvinout," vysvětluje technický ředitel skupin BTL, Tomáš Drbal, s tím, že to představovalo výzvu už jen kvůli tomu, že vybavení pro tuto oblast medicíny se nikdy nevěnovali.

BTL Medical Technologies nakonec vyrobila 1500 ventilátorů s modelovým označením BTL-606. Na podzim věnovala do regionálních nemocnic 200 kusů těchto přístrojů, další 100 kusů teď poskytla ministerstvu zdravotnictví pro velké fakultní nemocnice. Dar v hodnotě 30 milionů korun tak z BTL učinil největšího

Nahrávám...
Nahrávám...