dnes je 28.2.2021

Input:

Na očkovací centra přidá Liberecký kraj milion z krizového fondu

10.2.2021, Zdroj: ČTK

Liberec 10. února

Vznik velkokapacitních očkovacích center podpoří Liberecký kraj milionem korun ze svého krizového fondu. Peníze si rozdělí páteřní nemocnice a jsou určené na vybavení center a jejich provoz. Z milionu dostane 400.000 Kč Krajská nemocnice Liberec a po 200.000 korun nemocnice v České Lípě, Jablonci nad Nisou a Jilemnici, řekl dnes novinářům hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). V kraji by mělo vzniknout pět center, v provozu budou od pondělí 22. února.

V České Lípě bude očkovací centrum v KD Crystal, v Jablonci v městské hale u přehrady a v Jilemnici a Semilech zůstanou očkovací centra v areálech nemocnic. V Liberci vznikne velkokapacitní centrum v nedávno zrekonstruované budově D v sousedství sídla Libereckého kraje. Všechna místa budou vybavena stejným navigačním systémem, který podle Půty kraj představí nejpozději za týden.

V Liberci se původně zvažovalo otevření očkovacího centra v Home Credit Areně. Nemocnice ale nakonec dala přednost budově D, která je v centru krajského města v blízkosti terminálu MHD a má kolem i dostatek

Nahrávám...
Nahrávám...