dnes je 2.3.2024

Input:

Na ochranu kůže před sluncem je potřeba myslet i ve městě

24.4.2015, Zdroj: ČTK

Na ochranu kůže před sluncem by lidé měli myslet nejen u moře a na horách, ale i při běžném pohybu městem. I tam se totiž mohou spálit, řekl ČTK přednosta kožní kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady profesor Petr Arenberger. Pokožka si spálení "pamatuje", roste riziko melanomu. V ČR za posledních 40 let stoupl počet melanomů sedmkrát, letos diagnózu vyslechne 2525 Češek a Čechů.

 "Pokud máme v plánu pobíhat přes poledne po městských ulicích a venku krásně svítí sluníčko, tak bychom neměli vycházet bez ochranného UV prostředku. Doporučuje se street faktor, kolem 15, který už některé běžné kosmetické prostředky pro pěstění pleti obsahují," uvedl. Při nákupu běžných krémů proto radí přesvědčit se, zda UV faktor obsahují. Pokud ne, je nutno ošetřit kůži krémem proti UV záření. Ochranné faktory označují, nakolik přípravek propouští sluneční záření.

Podle internetové lékárny sLéky.cz volí až polovina Češek a Čechů opalovací přípravky s nižším než maximálním faktorem 50+. Za poslední čtyři roky přibylo o polovinu těch, kteří dávají

Nahrávám...
Nahrávám...