dnes je 21.10.2020

Input:

Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo v souvislosti s nadcházejícími volbami jednotný vzor Potvrzení o karanténě nebo izolaci

25.9.2020, Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR

V souvislosti s nadcházejícími volbami do Senátu Parlamentu ČR a zastupitelstev krajů a povinnostmi uloženými Ministerstvu zdravotnictví, orgánům ochrany veřejného zdraví a poskytovatelům zdravotních služeb zákonem č. 350/2020 Sb., o zvláštních způsobech hlasování ve volbách do zastupitelstev krajů a do Senátu v roce 2020 Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo jednotný vzor Potvrzení o karanténě nebo izolaci ve smyslu § 4 odst. 3 zákona 350/2020 Sb.

Osoby nemocné covid-19 či jejich epidemiologicky významné kontakty se nadcházejících voleb mohou zúčastnit, a to ve speciálním režimu a ve specifických dnech, tak jak je upraveno předmětným zákonem.

Volebním komisím údaje o seznamu osob v karanténě a izolaci předávají orgány ochrany veřejného zdraví a dále Česká správa sociálního zabezpečení. Další možností je prokázání se potvrzením o karanténě nebo izolaci ve smyslu § 4 odst. 3 zákona č. 350/2020 Sb. – viz příloha.

Doplňujeme, že u voliče, který je evidován orgány