dnes je 2.7.2020

Input:

Ministerstvo zdravotnictví schválilo devět dotací na podporu mobilní specializované paliativní péče

17.7.2019, Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví (http://www.mzcr.cz/titulni.php)

Ministerstvo zdravotnictví schválilo celkem devět žádostí o dotaci na podporu mobilní specializované paliativní péče v celkové částce 41 milionů Kč. Za účelem zvýšení dostupnosti a kvality poskytování specializované paliativní péče v domácím prostředí pacienta bude u vybraných poskytovatelů po dobu 36 měsíců probíhat pilotní provoz. Dotaci obdrží Domácí hospic Vysočina, Hospic sv. Jiří, Nemocnice Pelhřimov, Girasole, sdružení pro pomoc a rozvoj, Domov – Plzeňská hospicová péče, Hospicová péče sv. Kleofáše, Oblastní charita Pardubice, Domácí hospic Athelas - středisko Husitské diakonie a Hospic sv. Jana N. Neumanna.

V oblasti paliativní péče je v ČR stále obrovský prostor pro zlepšení a rozvoj. Proto jsme vypsali dotační programy na podporu poskytování paliativní péče v nemocnicích a domácí paliativní péče. Po udělení dotací pro sedm nemocnic jsme nyní schválili dalších devět dotací na podporu rozšíření služeb paliativní péče v domácím prostředí. Paliativní péče patří jednoznačně mezi naše priority,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Cílem programu je zlepšit a profesionalizovat péči o umírající a umožnit tak vážně nemocným lidem zemřít v domácím prostředí v přítomnosti svých blízkých bez nutnosti převozu do nemocničních zařízení v samém závěru života. Ověřením projektu bude, pokud v polovině roku 2022 alespoň 70 % z podpořených pilotních organizací bude pokračovat v poskytování domácí paliativní péče dle vytvořených metodik,