dnes je 20.9.2021

Input:

Ministerstvo zdravotnictví chce každý rok ocenit práci zdravotních sester

19.7.2021, Zdroj: ČTK

Držitel či držitelka ocenění dostane pamětní list a 100.000 korun.

Praha 18. července

Ministerstvo zdravotnictví plánuje každoročně udělovat ocenění za přínos v ošetřovatelství. Míří tím především na zdravotní sestry. Od ocenění si úřad slibuje, že posílí prestiž tohoto povolání, sníží odchody sester ze zdravotnictví a zvýší zájem o studium oboru. Vyplývá to z materiálu, který by měla projednat vláda a který má ČTK k dispozici.

Ocenění ponese jméno Alice Garrigue Masarykové, dcery prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka, která byla zakladatelkou a předsedkyní Československého červeného kříže. Bude se udílet jednou ročně u příležitosti Mezinárodního dne sester, který připadá na 12. května. Držitel či držitelka dostane pamětní list a 100.000 korun. Každý rok může být podle návrhu udělena jen jedna cena, mohou ji získat pouze fyzické osoby, ne organizace.

Epidemie covidu-19 ukázala podle ministerstva nenahraditelnost zdravotních sester. Prestiž tohoto povolání je podle úřadu potřeba podporovat i po odeznění epidemie. "Ocenění jako jedna z všestranných podpor může přispět nejen k tomu, že

Nahrávám...
Nahrávám...