dnes je 26.5.2024

Input:

Lékaři bez hranic byli vykázáni z doněcké oblasti

26.10.2015, Zdroj: ČTK

Mezinárodní organizace Lékaři bez hranic (MSF) byla vykázána ze samozvané Doněcké lidové republiky na východě Ukrajiny. Informovali o tom dnes podle rozhlasové stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL) tamní proruští povstalci. Restrikce zahrnuje také českou odbočku organizace. Podle povstalců se ale tentokrát netýká české humanitární organizace Člověk v tísni a Mezinárodního výboru Červeného kříže.

Už na konci září se museli Lékaři bez hranic stáhnout také z Luhanské lidové republiky, druhého regionu, který ovládají proruští separatisté. Tehdy bylo povolení k práci odňato rovněž české organizaci Člověk v tísni, která prý hrubě porušila podmínky akreditace v povstaleckém Luhansku.

Tentokrát ale byla organizace Člověk v tísni zákazu činnosti ušetřena. Informace povstalců potvrdil její mluvčí Tomáš Urban. "My fungujeme v Doněcku pořád, váží si nás tam," řekl ČTK.

"Mohu potvrdit rozhodnutí zrušit její (MSF) akreditaci," citovala agentura AFP zástupce Doněcké lidové republiky. Povstalci krok zdůvodnili nespecifikovaným porušením místních zákonů.

Operační

Nahrávám...
Nahrávám...