dnes je 24.5.2024

Input:

Konec sporů: VZP se dohodla na úhradách za péči už se 70 % domovů pro seniory

31.10.2014, Zdroj: VZP

Klienti Všeobecné zdravotní pojišťovny, kteří pobývají v domovech pro seniory a v podobných zařízeních sociálních služeb, se už nemusejí obávat, že by péči o ně mohly v budoucnu jakkoliv zkomplikovat neshody mezi pojišťovnou a ústavem, který se o ně stará. VZP se totiž dohodla už s více než 70 % všech domovů na způsobu vyúčtování zdravotní péče v letech 2012 až 2014. V praxi tak pokračuje urovnávání vzájemných sporů, které bylo deklarováno již koncem června při podpisu společného memoranda.

Celkem má VZP smlouvu s 619 pobytovými zařízeními sociálních služeb. Z nich se už 438 dohodlo s pojišťovnou na úhradových mechanismech. Ostatním zařízením, která na dohodu doposud nepřistoupila, je VZP připravena hradit péči podle platné úhradové vyhlášky. V případě, že by i tato zařízení měla zájem o úhradových mechanismech dále jednat, vidí k tomu VZP prostor ještě v několika následujících týdnech.

Celý spor mezi VZP a domovy pro seniory se vlekl již déle než rok. Šlo o poměrně komplikovanou ekonomicko-právní záležitost, kdy obě strany měly jiný pohled na to, jak by měla pojišťovna hradit péči za své

Nahrávám...
Nahrávám...