dnes je 13.4.2024

Input:

Komora radí pacientům ptát se v lékárnách na léky bez doplatku

9.1.2015, Zdroj: ČTK

Změn v lékárnách zneužívá podle České lékárnické komory nekorektní reklama, která slibuje seniorům a dětem ve vybraných řetězcových lékárnách 50procentní slevu na receptové léky. Pacienti i po této slevě ale zaplatí podle prezidenta komory Lubomíra Chudoby víc, než kdyby zvolili variantu svého léku bez doplatku. Chudoba radí pacientům, aby se ptali, zda jejich lék má variantu s nižším či žádným doplatkem, tuto službu jim poskytne každá lékárna. S vyjádřením prezidenta komory nesouhlasí Česká lékárna holding (ČLH), která provozuje největší síť tuzemských lékáren Dr. Max.

"Kampaň již nezdůrazňuje, že jde o slevu z teoretických maximálních doplatků a už vůbec se pacienti nedozvědí, že lze často jejich přípravek zaměnit za obdobný od jiného výrobce a zcela bez doplatku," uvedl Chudoba. Vzhledem ke konstrukci slevy se podle něj může stát, že lék pro pacienta i po 50procentní slevě na doplatku je dražší než v jiné lékárně bez jakékoli slevy.

I když komora ve své dnešní zprávě nejmenovala, kterých lékáren se reklama týká, reagoval na ni ČLH. Uvedl, že je zřejmé, že komora ve zprávě kritizuje reklamu sítě jeho lékáren Dr. Max. Holding obvinění z nekorektnosti vůči zákazníkům odmítá. "Ve svém prohlášení Komora mluví o

Nahrávám...
Nahrávám...